Päästeõppuse teade

EST/RUS koostöö programmi LOCAL FIRE raames Alutaguse vald korraldab 31.10.2019. a algusega kell 10.00 Tudulinna külas päästeõppuse, mille käigus põletatakse Keskuse tn 6 asuv abihoone.

Õppusest võtavad osa Alutaguse valla vabatahtlikud päästekomandod ja vaatlejatena osalevad projekti Vene Föderatsiooni poolsed partnerid. Antud projekti raames on Tudulinna külas toimuv päästeõppus esimene avalik üritus, mis toimub Alutaguse vallas.

Local Fire on programm, mis Alutaguse valla ja Euroopa liidu Piiriülese koostöö toel toetab Alutaguse valla kolme vabatahtliku päästekomandot, mis tegutsevad Iisakus, Mäetagusel ja Jaamakülas. Programmi kogu eelarve maht on 229 843 eurot. Millest omakorda 23,13% toetab Alutaguse vald ning 76,87 % Euroopa Liit.

Programmi eesmärk on tõhustada vabatahtlike päästjate tööd, soetades neile varustust ning ehitada välja vajalik taristu ning lisaks:

• luuakse tuletõrjemeetodite mudelid erinevat tüüpi stsenaariumite korral (hooajalisus (kuum suvi ja külm talv, metsad, põllud, asulad, saared jne) käitumiseks;
  • ajakohastatakse kohalike omavalitsuste temaatiliste programmid, kohalikud määrused ja muud haldusaktide vastavalt vajadusele;
  • kaasatakse vabatahtlikud tuletõrjemeeskonnad, kes asuvad projekti territooriumil väljaõppele;
  • Narva jõe kaldal asuvate tuletõrjerajatiste infrastruktuuri parendamine operatiivse reageerimise tagamiseks ja tulekollete lokaliseerimine metsaga kaetud Narva jõe saartel ning Kirde-Eesti raskesti ligipääsetavatel kaugetel aladel ja metsades;
  • tulekahjude ja tulekollete summutamiseks ja lokaliseerimiseks vajalike seadmete ostmine;
  • avalike meetmete kompleksi elluviimine hädaolukordade ja isesüttimiste ärahoidmiseks (teabetöö korraldamine ELiga).

Projektijuht Taavi Vogt

Info tel 5012659