Alutaguse vald avas oma printimisseadmed kasutamiseks kõigile soovijatele

Alutaguse vald on otsustanud korrastada vallavalitsuse ja selle allüksuste printimis-skaneerimis- kopeerimisseadmete masinaparki.

Haldusreformi-järgselt valla omandisse tekkinud suure hulga prindiseadmete haldus (hooldus, käibematerjalidega varustamine, tarkvarade uuendamine, kasutajate haldus ning koolitamine jne.) on üsna suur kulu valla eelarvele ning samas ka valla IT-üksuse aega ning tööjõuressurssi raiskav.
Nüüd on võetud suund prindiseadmete arvu vähendamisele ning prindiseadmete tsentraalsele kasutamisele ning haldusele. Uus tarkvaralahendus võimaldab suuri printereid-koopiamasinaid keskselt hallata ja sellega on liidetud masinad vallamajas Iisakus, Mäetaguse teenuskeskuses ning Mäetaguse Põhikoolis.

Ühtlasi on vald sellega seonduvalt teinud aga midagi väga uuenduslikku – esimesena Eesti omavalitsustest on just Alutaguse vald võtnud vastu otsuse, et kõik need keskselt hallatud seadmed peavad vajadusel olema kasutatavad ka kõigile valla elanikele. Selleks on vald liitunud erinevates õppeasutustes ja raamatukogudes juba aastaid edukalt kasutusel oleva iseteenindusliku prindikeskkonnaga Print in City – www.printincity.ee
Print In City on avalik prinditeenus, mis võimaldab kasutajatel panna töö printima oma isiklikust arvutist või nutiseadmest ja saada see turvaliselt kätte ligi 100-st erinevast avalikust prindipunktist üle Eesti.
Teenuse kasutamiseks tuleb luua veebilehel www.printincity.ee endale kasutajakonto ning osta erinevaid elektroonilisi maksekanaleid (pangalink, mobiilimakse) kasutades prindipilet. Prindiseadme avamiseks saab kasutada Eesti ID-kaarti või näiteks mõnda oma konto juures
registreeritud ühistranspordikaarti. Kõik veebilehel registreerunud valla elanikud ja külalised saavad nüüd oma PDF-formaadis dokumente saata prindipilve ootejärjekorda, kasutades meiliaadresse print@alutagusevald.ee või print@printincity.ee
Prindifaile saab järjekorda ootele saata ka www.printincity.ee veebilehelt.
Kõik kasutajate poolt prindipilve saadetud tööd ootavad neid 48 tundi. Selle aja jooksul saab kasutaja Iisaku või Mäetaguse avalikest masinatest oma töid välja printida.
Avades printeri ID-kaardi või muu süsteemis registreeritud kaardiga, saab kasutaja seadme ekraanilt vajadusel muuta väljatrükkide arvu, must-valget- või värvitrükki, ühe- või kahepoolset trükki jne. ning seejärel tööd korrektselt väljastada.
Valla avalikud masinad võimaldavad printida, skaneerida või teha koopiaid A4 ja A3 formaadis ning nii must-valgelt kui ka värviliselt.

Tõenäoliselt pole paljudel valla elanikel või väikeettevõtjatel enam edaspidi vajadust värviprinteri või skanneri soetamiseks, sest teenuskeskuses on vajadusel lahendus olemas ning mõistliku hinnaga alati valmis kasutamiseks.
Alutaguse valla avaliku prinditeenuse kasutamisel maksab A4 mustvalge väljatrükk 5 senti ning värviline väljatrükk 25 senti. Dokumentide skannimine vaid 1 sent leht.