Uudised ja teated

20. mail toimub Peipsi ääres festival „Rahva Oma Maitse“

MTÜ PEIPSIMAA KOGUKONNAKÖÖK

PRESSITEADE

16.05.2023

Laupäeval toimub Peipsi ääres Eesti esimene Tilgutajate festival „Rahva Oma Maitse"

Peipsi äärde kogunevad kõik erinevate käsitöönapsude tootjad, kes siis pakuvad oma tilgutatud toodangut külastajatele kohapeal degusteerimiseks, kokteilidena nautimiseks ja ka koju kaasa ostmiseks. Jookide kõrvale kindlasti ka sobivad ampsud ja hää Peipsi Toit.

„Rahva Oma Maitse" algab kell 11, päeva juhib ja süvendatud teadmisi tilgutamisest jagab kogu päeva jooksul Eesti Vabariigi vaieldamatult suurim puskariajamise spetsialist Viktor Korol alias Siberi võmm alias Veikko Täär. Kell 19 süütame lõkke ning üldrahvalikku kontserti ja laulupidu hakkab üles tõmbama Lõõtsakuningas Toomas Ojasaar.

Festival on ellu kutsutud, et pöörata erilist tähelepanu joogikultuurile, kui toidukultuuri loomulikku osa ja väärtustada  tilgutamist kui ajaloolist kultuuripärandit, mida on põlvest põlve edasi antud, taaselustada traditsioonilisi jooke, väärindades kohalikku toorainet ning samas luues omanäolisi uudseid maitsekombitatsioone.

Festivalile on oodatud kõik, kes ei kuritarvita alkoholi, oskavad sellest lugu pidada kui toidu juurde kuuluvast ja toidukultuuri täiustajast. Samuti need, kellel on huvi ise oma retsepte katsetada, teha piirkondlikke suveniirtooteid või kes pole veel saanud mahti oma tilgutamiskirge ametlikuks teha.

Festivaliplatsile pääsemiseks tuleb ära maksta ametlik aktsiis. Tasuda saab ka kohapeal.
Soovijad saavad ööbida telkimisplatsil.

Esimene Tilgutajate festival „Rahva Oma Maitse" toimub 20.mail Peipsi ääres Põldmaa külas.

Festivali korraldab Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ
Toimumiskoht: Põldmaa küla, Peipsiääre vald, Tartumaa

Festivali info:  https://fb.me/e/4wq5QKlqh

Info: Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ, maitseelamuse.koda@gmail.com, 53 934648