Ilmaolud muutuvad ekstreemseks, tark on püsida kodus!

Ekstreemse ilma tõttu palub Alutaguse Vallavalitsuse kriisikomisjon inimestel võimalusel püsida kodudes. Vajadusel helistada kriisikomisjoni telefonil: 58858158.

Teehooldajad on töös, kuid kõiki teid ei pruugita suuta lahti hoida ja hoolduse ajad võivad pikeneda. Esmajärjekorras lükatakse lahti teed ja tänavad, millel liigub ühistransport, sh koolibussid. Järgnevad teised ühiskondlikus kasutuses olevad teed ja tänavad ning seejärel need, mille lahti lükkamine ei ole nii ajakriitiline. Palume autosid mitte parkida tänavate ja teede äärde, kus need lumesaha tööd takistavad.

Tormituul võib põhjustada elektrikatkestusi. Elekter võib kaduda ka seetõttu, et lumest rasked puud murduvad ja kukuvad liinidele. Elektri taastamine võib ekstreemsete ilmastikuolude tõttu võtta kauem aega.

Päästeamet soovitab vaadata üle kodused toidu- ja joogivarud, küünalde ja tikkude tagavara, laadida telefonid ja akupangad ning tankida auto. Autos olgu labidas ja puksiirköis.