Uudised ja teated

Ida-Virumaal käivitub MOEPÖÖRE

Ida-Virumaal käivitub MOEPÖÖRE

Narvas alustab tegevust ainulaadne kool MOEPÖÖRE, mis võimaldab moehuvilistel eesti keele õppijatel tuntud moeloojate juhendamisel luua oma moekollektsioon ja harjutada eesti keelt. Tasuta moe- ja keelekooli saab registreeruda kuni 26. veebruarini.  

Koolist MOEPÖÖRE saab osa võtta kuni 40 eesti keele õppijat, kes soovivad teostada ennast moemaailmas, näiteks loomeinimesed, õmblushuvilised, stilistid, tudengid ja alustavad ettevõtjad. Moe- ja keelekooli algatajateks on Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, moefestival Estonian Fashion Festival ja Uuskasutuskeskus.

„Loominguline töö aitab keelehirmust jagu saada. Ida-Virumaal ja ka mujal Eestis on palju andekaid disainereid ning õmblejaid, kellel ei avane häid võimalusi oma moeäri alustamiseks, kuna puudub keeleline võimekus. Tahame, et kellelgi ei jääks oma unistus teostamata oskuste tõttu, mida on võimalik arendada," lausus Narva eesti keele maja õpetaja ja kooli MOEPÖÖRE projektijuht Julia Viirsalu

Moe- ja keelekooli õpilastele tagatakse kõik, mis on vajalik rohepöördelise moekollektsiooni loomiseks: alates töötubadest Eesti moeloojatega ja sobilikest materjalidest kuni avaliku esitluse ja rahalise peaauhinnani. Seejuures pööravad nad erilist tähelepanu taaskasutuse võimalustele rõivamoes ja rõivabrändide loomisele. Mentoriteks on edukad moeloojad: Ivo Nikkolo peadisainer Margot Vaaderpass, jätkusuutlikku disaini edendavad disainerid Kätlin Kikkas ja Liis Tiisvelt ning kudumiskollektsioone loov Anu Sirkas.  

Oma kollektsiooni loomise kõrval saavad õpilased arendada eesti keele oskust. Kooli MOEPÖÖRE on oodatud moehuvilised, kes oskavad eesti keelt vähemalt A2 tasemel. Kogu tegevus koolis toimub eesti keeles ja on toetatud kogenud Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja õpetajate poolt.

Moekooli tegevus algab 5. märtsil ning kontaktõpe toimub kolme kuu vältel pühapäeviti Narva eesti keele maja ruumides. Valminud moekollektsioone esitletakse Narvas toimuval moeetendusel 11. juunil. 

Ainulaadses moekoolis osalemiseks tuleb esitada avaldus koos loovtööga veebilehel www.moepoore.ee hiljemalt 26. veebruaril. 

VIDEOD:

FOTOD: