Uudised ja teated

Anna oma hääl ja osale aasta kooli valimisel!

 Pressiteade
Haridus- ja Noorteamet
09. mai 2022
 
Fotod! Anna oma hääl ja osale aasta kooli valimisel!
 
Tänasest saab iga eestimaalane osaleda aasta kooli rahvahääletusel, millega selgitatakse välja aasta kool 2022. Aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli viiest maakonnast. Oma lemmikule saab hääle anda 20. maini.
 
Aasta kooli žüriiliikme ja noore muusiku Märten Männiste sõnul oli konkursil osalejate seas väga mitmeid eripalgelisi ja toredaid koole, mis tegi finalistide valimise keeruliseks. "Mõni kool võlus oma armsalt hubase sisekliimaga, teine aga suurejoonelisusega ja mitmete võimalustega. Ja nõndaviisi koole kõrvutada omavahel oli väga-väga raske," tõdes Männiste ning lisas, et tal õnnestus tutvuda väga paljude Eesti koolidega, millest väiksematest polnud varem teadlik. "Väga tore oli erinevate koolide toimetusi jälgida ning neile kaasa elada."
 
Haridus- ja Noorteameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel viiendat korda toimunud konkursil osales kokku 31 üldhariduskooli üle Eesti. Nende seast valis konkursi žürii välja kümme finalisti. Tänavusel konkursil olid hindamisel märksõnadeks koostööd soodustav ja loovust arendav õpikeskkond ning üksteisest hoolimine. "Katsusin iga kooli puhul panna ennast õpilase olukorda ja mõelda, millises koolis oleks mul tore õppida ning kuhu ma läheksin iga päev suure rõõmuga. Õnneks neid kadestusväärseid koole oli rohkelt. Õpilased veedavad koolimajas väga suure osa oma nädalast. Kõige kõrgemalt ma hindasingi neid koole, kus oli õpilastele pakutud palju vabaaja veetmise ja arenguvõimalusi ning usaldusväärset ja toredat keskkonda," rääkis Männiste žüriitöö kogemusest.
 
Aasta kooli žürii otsusega pääsesid tänavu finaali:
  1. Iisaku Gümnaasium
  2. Jakob Westholmi Gümnaasium
  3. Jõhvi Gümnaasium
  4. Jüri Gümnaasium
  5. Läänemaa Ühisgümnaasium
  6. Metsküla Algkool
  7. Pärnu Ülejõe Põhikool
  8. Püha Johannese Kool  
  9. Tallinna Laagna Gümnaasium
  10. Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
Konkursi finalistide videotega saab tänasest tutvuda ETV hommikusaates „Terevisioon" ja portaali Novaator vahendusel. Rahvahääletus kestab 20. maini aadressil novaator.err.ee/aastakool.
 
Võitja väljaselgitamiseks liidetakse kokku rahvahääletuse tulemused ja žürii hinded. Aasta kool 2022 kuulutatakse välja 27. mail ETV otsesaates „Terevisioon".
 
Aasta kooli žüriisse kuulusid Katre Roomets Õpilasesinduste Liidust, Anu Vau Haridus- ja Teadusministeeriumist,  Kristi Päeva Haridus- ja Noorteametist, Laura Kõrvits ERR noortesaatest „Nova" ning muusik Märten Männiste.
 
Eelmisel aastal pälvis aasta kooli tiitli Uulu Põhikool, 2020. aastal oli tiitli omanikuks Võru Gümnaasium, aasta varem Viljandi Gümnaasium ning kõige esimene aasta kool oli Tallinna 32. Keskkool.
 
Aasta kool on osa Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursist.  Aasta kooli valimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.
 
FOTOD: Aasta kooli finalistid 2022 leiab albumist https://photos.app.goo.gl/kuEzXDb1KhkrYMWa7
 
Lisainfo:
Haridus- ja Noorteamet
opetaja@harno.ee
+372 51 21 131