Uudised ja teated

Loomemajanduse seminar: Kuidas saada ettevõtjaks loomemajanduse valdkonnas?

05. oktoobril kell 16.00 - 18.00 toimub Narva Kunstiresidentuuris (Joala tn. 18, Narva) seminar ja töötuba, kus räägime loomemajandusest ning uurime, kuidas üldse saada ettevõtjaks loomemajanduse valdkonnas.

Loomemajandus on kiiresti arenev majandusharu, mis loob uusi töökohti ning arendab loovusel, andekusel ja oskustel põhinevat ettevõtlust. Loomemajanduse alla kuuluvad arhitektuur, disain, teater ja kujutav kunst, muusika, reklaam ja kultuuripärand. Põhjamaad on nendes valdkondades edukalt juhtpositsioonil.

Seminari käigus saab infot loomemajanduse valdkondade ja nende arengu kohta ning töötoa raames arendada oma ideed või vormistada äriplaani.

Teemat avavad ning praktilisi teadmisi jagavad Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet ning erikülaline Põhjamaadest.

Sündmuse info:

05.10.2022 kell 16.00 – 18.30

Seminar ja töötuba „Kuidas saada ettevõtjaks loomemajanduse valdkonnas?"

Korraldajad: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis Põhjamaade Nädala raames, Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet
Sihtgrupp: noored, ettevõtjad, loovisikud
Toimumiskoht: Narva Kunstiresidentuur, Joala tn. 18, Narva

Töökeeled: eesti, inglise ja vene. 
Sündmus on tasuta
Eelnev registreerimine on vajalik! 

Registreeri end siin

Loomemajandus on kiiresti arenev majandusharu, mis loob uusi töökohti ning arendab loovusel, andekusel ja oskustel põhinevat ettevõtlust. Loomemajanduse alla kuuluvad arhitektuur, disain, teater ja kujutav kunst, muusika, reklaam ja kultuuripärand. Põhjamaad on nendes valdkondades edukalt juhtpositsioonil. Seminari käigus saab infot loomemajanduse valdkondade, nende arengu kohta ning töötoa raames saavad osalejaid teada, kuidas juhtida oma aega ja energiat, et saada edukaks ettevõtjaks.

Ürituse kava:

16:00 Tervitussõnad. Jevgeni Timoštšuk, Põhjamaade nädala projektijuht

16:05 "Loov Eesti ja loomemajandus Eestis." Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht

Eval on magistrikraad ärijuhtimises ja ettevõtluskonsultandi atesteering. Ta töötab loomemajanduse valdkonnas alates 2007. aastast, olles mitmete projektide algatajaks, juhiks ja nõuandjaks. Tema peamine eesmärk on toetada loomeettevõtluse arengut Eestis ja töötada välja uudseid toetusmudeleid.
Eva on aktiivselt osalenud võrgustike arendamisel ning jaganud Eesti loomemajanduse arendamise kogemusi partnervõrgustikes Põhjamaades ja Baltikumis. Tal on pikaajaline kogemus loomemajanduse valdkonna ülesehitamisel ja tugevdamisel Gruusias ja Moldovas.

16:30 "Ettevõtluse arendamine loomevaldkonnas: Uniarts Hub." Kati Uusi-Rauva, Uniarts Helsinki projektijuht

Kati Uusi-Rauva töötab projektijuhina Uniarts Helsinkis, muusikat, etenduskunste ja kujutavat kunsti õpetavas kaunite kunstide ülikoolis. Praegu ehitab ta ülikoolis esimest korda selle tegevuse jooksul eelinkubaatori programmi ja start-up keskust. Kuni eelmise aasta maini töötas Kati Soome Loomemajanduse Assotsiatsiooni AGMA Agents and Managers tegevjuhina, pakkudes ekspordi-, võrgustiku- ja ärituge AGMA liikmesettevõtetele ja nende juhtidele. Samuti on ta koostööd teinud nt. Pesä+, Export Ukraine ja Creative Caucasus programmidega. Kati on brändi loomise ja loomemajanduse äriarendusega tegelenud 90ndate lõpust ning enne praegust rolli olnud mängude ja sündmuste produtsent, sisu ostja, agent, nõustaja ja konsultant. Kati on hariduselt kultuuriantropoloog Oulu ülikoolist ja elab koos perega Läänemere kaldal Helsingis. Ta kirjutab oma doktoritööd CI ärikultuuri dünaamikast kultuuriantropoloogia valdkonnas.

17:00 Töötuba "Põhilised ärioskused: kuidas juhtida oma aega ja energiat?" Juko-Mart Kõlar, TÜ Viljandi Klutuuriakadeemia direktor, ettevõtluse ja juhtimise lektor ning loovettevõtluse eestvedaja.

Juko-Mart Kõlar annab erinevates ülikoolides ja ettevõtlusprogrammides loenguid ja praktilisi töötubasid äriideede mudeldamise, arendamise ja innovatsiooni ning meeskondade juhtimise teemadel. Juko-Mart Kõlari doktoritöö käsitles digitaliseerimise mõju muusikatööstusele ning ta on ühtlasi kahe muusikavaldkonna iduettevõtte kaasasutaja.

18:00 "Ida-Viru Loomeklastri tegevustest." Piia Tamm, Ida-Viru Loomeklastri projekti juht

18:15 Võrgustumine

 

Lisainfo ja kontaktisik: Jevgeni Timoštšuk, Programmi koordinaator, tel. +372 515 8904, jevgeni@norden.ee

Seminari korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ning Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet.