Uudised ja teated

Põlispuude hoidja

Hea kohalik kogukond!

Loodushoiu Fond, Eesti Erametsaliit ja Luua Metsanduskool kutsuvad kohalikke omavalitsusi, kellel on hoida märkimisväärseid puid, liituma põlispuude hoidmise üleskutsega ja jagama võimalusel algatust oma kogukonnas.
Kutsume kaasa kõiki, kel on tundmatuid põlispuid metsas, perepuid hoovis või muid kohaliku kogukonna pärandiga seotud puid. Kui on otsus tehtud mõeldes tulevikku aga hetkel veel ei ole nii suurt puud - olete samuti oodatud liituma.

Loodushoiu Fondi veebilehel algatusega liituvad maaomanikud lubavad, et nad jätavad kasvama põlispuud ehk nende maal kasvavad puud, mis on rinna kõrguselt mõõdetuna ümbermõõduga 220 cm või enam. 
Põlispuude uurija, loodusemehe, Loodushoiu Fondi kaasteelise Hendrik Relve sõnul on põlispuud olulised nii Eesti looduse liigirikkuse ja mitmekesisuse hoidmiseks kui ka pärandi säilitamiseks.

„Meil on Eestis tuhandeid põlispuid. Neid kasvab sügaval metsades, kuid ka põllusiiludel, parkides ja koduhoovides. Tihti on neil võimsatel puudel ka oma lugu, mis võib olla tuntum laiemalt või näiteks pereringis. Kuid paljusid väärikaid puid pole me seni tähelegi pannud või väärtustada osanud," lisas Relve. „Tunnustan juba ette neid maa- ja metsaomanikke, kes teadlikult ja vastutustundlikult algatusega liituvad."

Algatusega saab liituda ja lisainfot Loodushoiu Fondi kodulehel https://loodushoiufond.ee/polispuu ning maaomanikel, kes lubavad vabatahtlikult põlispuid säilitada, on soovi korral võimalik kasutada ka spetsiaalset märgist.

Põlispuude hoidmise mõttest saab lähemalt kuulata KUKU raadio Ilmaparandaja saatest (alates 24. minutil) aadressil https://kuku.pleier.ee/podcast/ilmaparandaja/120067.

Lugupidamisega

Pille Ligi
Juhatuse liige
Loodushoiu Fond
 
Email: pille.ligi@loodushoiufond.ee
Phone/Telegram: +372 518 0641
LinkedIn: pille-ligi
Skype: pille_a
www.loodushoiufond.ee