Uudised ja teated

Talv toob postiteenustes muudatusi

Omniva postiasutuste Ida piirkonna juht Natalja Tervinski 

E-kaubandusega koos on kasvanud pakkide saatmine pakiautomaatides ja väheneb postipunktides kohapeal teenuste kasutamine. Alutaguse valla ja Omniva esindajate kohtumisel vaatasime üle valla posti- ja pakiteenuste korralduse ning mahud ning leppisime kokku teenuste ajakohastamise. 

Mäetagusel ja Tudulinnas toob edaspidi postiteenused koju personaalne kirjakandja

Vähese kohapeal teenuste kasutamise tõttu suletakse järgmise aasta alguses Mäetaguse postipunkt 2. jaanuaril ja Tudulinna postipunkt 13. veebruar, kuid postiteenus ei kao kuhugi, vaid seda hakkab tooma koju või tööle personaalne kirjakandja. Pakke saab saata-saada hiljuti paigaldatud Mäetaguse uuest pakiautomaadist, aga ka Iisaku pakiautomaadist. Tavapäraselt jätkab tööd Iisaku postipunkt.

Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?

Soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Kutsu postiteenusteks koju või tööle personaalne kirjakandja! See on tasuta, kui elad postiasutustest kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.

Tellimiseks helista personaalse postiteenuse telefonil 6643 330! Või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi soov ja aadress. Sinuga võetakse ühendust ja lepitakse kokku teenindamise aeg. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

Vähe kasutatavad kirjakastid eemaldatakse

Traditsiooniline kirjade saatmine väheneb üle Eesti. Alutaguse vallas on 42 kirjakasti, neist 20 on vähem kui 5 või pole ühtegi kirja kuus. Seetõttu eemaldatakse lähiajal vähe kasutavad kirjakastid. Need on Vasavere, Jõuga, Tammetaguse, Kaidma, Kivinõmme, Ohakvere, Remniku, Smolintsa, Kuningaküla, Agusalu, Ereda, Arvila, Permisküla, Katase, Kuru, Jõetaguse, Kalina, Väike-Pungerja, Roostoja ja Konsu kirjakastid. Senise kolme korra asemel nädalas, hakatakse kirjakaste tühjendama nüüd viis korda nädalas. Kui kirjakasti või postiasutust ei ole läheduses, siis saab kirju saata ka personaalse kirjakandja abil.

Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb

Soov on koostöös vallaga laiendada kohalike ettevõtjate või asutustega postmarkide ja ümbrike  edasimüügikohti, et suurendada postitoodete valikut ja kättesaadavust. Postmarke, ümbrikke, postkaarte jt tooteid saab osta ka Omniva e-poest

Omniva e-poe postitoodete valik on mitmekülgne!
Omniva e-poest leiab laia valiku postmarke, postkaarte, pakendeid, postkaste, mida saad tellida nii postkasti, kulleriga kui pakiautomaati. Lisaks saab tellida enda kujundusega postmarke ja postkaarte. Filateelia huvilistele on suurim valik filateeliatooteid ning numismaatikud saavad soetada Eesti Panga münte. Valikus on ka loodussõbralikest materjalidest pakendid, villaümbrikud jt tooted.