Keskkonnaamet kutsub looduspäevadele „Hüva jõgi pakatab hüvedest“

Detsembri esimesel nädalavahetusel on huvilistel võimalik tutvuda kodukandi jõgedega läbi teadusliku vaatenurga. Kadrina huvikeskuses 3. detsembril ning Iisaku looduskeskuses 4. detsembril toimuvad looduspäevad, kus mõtestame lahti, millist kasu inimesed jõgedest saavad ehk milline on nende panus inimeste heaolusse ning kas ja kuidas seda mõõta saab.

Looduspäevad juhatab sisse Marko Vainu Keskkonnaagentuurist, kes on hinnanud 12 Ida- ja Lääne-Virumaal voolava jõe loodushüvesid. Ta selgitab, kuidas ja milleks sellist tööd tehakse ning milliseid hüvesid peetakse just sinu kodukandi jõgede juures olulisemateks. Seejärel jätkub looduspäev juba vabas õhus jõgede kallastel. Kadrinas kõnnitakse Loobu jõe kallastel ning Iisakust väljub buss Rannapungerja jõe kallastele.

Looduspäevad toimuvad projekti LIFE IP CleanEST raames. Mõlemad üritused on osalejale tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine aadressil enri.uusna@keskkonnaamet.ee.

Päevakavad:

3. detsember 2022 Kadrinas

Kell 10:45: Kogunemine Kadrina huvi- ja noortekeskuse suures saalis.

Kell 11:00: Ettekanne looduse hüvedest ja nende hindamise metoodikast jõgedes.

Kell 12:00: Jalutuskäik Kadrina terviserajal Loobu jõe kallastel.

Looduspäev lõppeb orienteeruvalt kell 13:00.

4. detsember 2022 Iisakus

Kell 10:45: Kogunemine Iisaku looduskeskuse saalis.

Kell 11:00: Ettekanne looduse hüvedest ja nende hindamise metoodikast jõgedes.

Kell 12:00: Buss väljub Iisaku looduskeskuse juurest. Peatused Tudulinna hüdroelektrijaamas ja Järuska silla juures.

Buss naaseb Iisaku looduskeskusesse hiljemalt kell 14:30

Lisainfo: