Eterniidijäätmete kogumise korraldamine

21.11.24

Keskkonnainvesteeringute Keskuse taotlusvoorust - Keskkonnaprogrammi ringmajanduse eterniidijäätmete kogumisringid 2023 - 04.12.2023-12.01.2024 sai Alutaguse Vallavalitsus toetust projektile „Eterniidijäätmete kogumise korraldamine".

Projekti eesmärk on võimaldada vallaelanikel tasuta ära anda ohtlikud eterniidijäätmed.

Vald soovib korraldada ohtlike eterniidijäätmete kogumist kahel perioodil aastas, et võimaldada vallaelanikel tasuta ära anda ohtlikud eterniidijäätmed. Kogumisperioodide korraldamine väldib eterniidijäätmete loodusesse viimist. Eterniidi vastu võtmiseks ja käitlemiseks on vallal kehtivad lepingud Uikala ja Torma prügilatega, kuhu vallaelanikelt on kogumisperioodil võimalus ise ohtlikud eterniidijäätmed tasuta ära anda.

                    

Kogudusemajale akende ja välisuste soetamine ja paigaldus

11/7/24

Kohaliku omaalgatuse programmist Ida-Virumaal sai Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Iisaku Kogudus toetust projektile „Kogudusemajale akende ja välisuste soetamine ja paigaldus" (Projekt nr RE.2.03.22-2644).

Antud projektiga soetati ajaloolisele kogudusemajale uued pakettaknad ja välisuksed, et vähendada küttekulusid ja parandada maja soojapidavust. Projekti realiseerides on kogudusemaja ruumid soojapidavamad ja kulud (elektrikulu ja küttepuude kulu) väiksemad.

Kogudusele on loodud paremad tingimused töö tegemiseks pakkudes koguduse liikmetele ja kõigile soovijaile mugavaid kooskäimise võimalusi.

Projekt teostati edukalt. Tagatud on hoone säilimine ja sihipärane kasutus.

Soojustamata kodukompostrite soetamine

10/30/24

Keskkonnainvesteeringute Keskuse taotlusvoorust - Jäätmete liigiti kogumise lahenduste toetamine kohalikes omavalitsustes III - 06.11.2023-31.03.2025 sai Alutaguse Vallavalitsus toetust projektile „Soojustamata kodukompostrite soetamine".

Projekti Projekti rahastab Kliimaministeerium rahvusvahelise kliimakoostöö vahenditest. Projekti eesmärgiks on biojäätmete kompostimiseks soetada majapidamistesse kodukompostrid, et inimese saaksid sorteerida segaolmejäätmetest biolagunevad jäätmed välja ja võtta biolagunevad jäätmed taaskasutusse.

Tegevuse olulisus seisneb selles, et täita olmejäätmete ringlussevõtmise sihtarvusid ja edendada sorteerimist. Sorteerimine tuleb inimestele võimalikult mugavaks muuta. Oluline on sorteerida segaolmejäätmete hulgast biolagunevad jäätmed välja ja see komposteerida oma kinnistul.

Alutaguse Vallavalitsus soetas 100 kodukompostrit biolagunevate jäätmete kompostimiseks ja annab need üle valla territooriumil asuvate kinnistute omanikele edendamaks kodumajapidamistes prügi sorteerimist.

Kõik isikud, kellele komposter üle antakse, esitavad valda kinnituskirja, mille järgi tuleb neil kompostrit eesmärgipäraselt kasutada vähemalt 3 aastat pärast projekti lõppemist.

                  

 

Iisaku skatepargi projekteerimine ja rajamine

11/15/23

Kohaliku arengu strateegia Meede 3 - Kogukonna arendamine ja aktiviseerimine raames sai Alutaguse Vallavalitsus toetust projektile „Iisaku Skatepargi projekteerimine ja rajamine".

Projekti raames projekteeriti ja rajati Iisaku alevikku Tartu mnt 62 kinnistule (katastritunnus 22401:005:0159) ühtse terviklahendusena kaasaegseid võimalusi pakkuv mitmekülgne ning noortele ja spordihuvilistele suunatud betoonist monoliitne skatepark. Rajatud skatepark võimaldab kõigil huvilistel sõita seal rulade, tõukeratasete, BMX rataste ja rulluiskudega. Rulapargi lahendus on planeeritud viisil, et atraktsioonid sobiksid kasutamiseks erinevatele tänavaspordialade harrastajatele erinevates harrastustasemetes.

Rulapargi betoonkonstruktsiooni on kolmnurkse kuju ja pindalaga 392m2. Rulapargi disainilahendusel on järgmised elemendid: Hip Quarter, A-Frame, Corner Quarter,       Manual – Grindbox, Pyramid ja Flybox.

Skatepargi rajamise eesmärgiks oli kaasaegsete, arendavate ja mitmekesiste võimaluste pakkumine välitingimustes vaba aja aktiivseks ja sportlikuks veetmiseks ning seeläbi Iisaku aleviku kui atraktiivse elukeskkonna väärtuse tõstmine ja kohaliku elu edendamine läbi uute tegevuste lisandumise ja välitegevuse väärtustamise.

Projekt teostati edukalt. Iisaku Skatepark valmis 2023. a suvel ning on kohalike noorte poolt väga hästi vastu võetud ning aktiivses kasutuses. Skateparki jääb haldama Alutaguse Vallavalitsus.