Eterniidi kogumisring

Alutaguse Vallavalitsus kuulutab välja eterniidi kogumisringi perioodil 20.05.24 – 26.05.24.

Ühe nädala jooksul on Alutaguse valla elanikel erandkorras võimalik Uikala ja Torma prügilatesse tasuta üle anda kodumajapidamises tekkinud eterniiti (17 06 05). NB! Kogu kogumisringi perioodil saab kodanikukaardi omanik tasuta üle anda 5t eterniiti.  Suurema koguse viimisel tuleb elanikul tasuda vastavalt kehtivale hinnakirjale. Eterniidi transport prügilasse tuleb ise organiseerida.

Uikala prügila on avatud tööpäeviti 07.30–19.30, puhkepäeviti ja riiklikel pühadel 9.00–17.00.

Torma prügila on avatud tööpäeviti 9.00-18.00, laupäeval 9.00-16.00, pühapäeval ja riigipühadel on prügila suletud.

Eterniidi äraandmisel tuleb Alutaguse valla elaniku staatust tõendada Alutaguse valla kodanikukaardi ja ID-kaardi esitamisega (prügila töötajale tuleb kontrollimiseks esitada mõlemad dokumendid). Eterniiti üleandev elanik peab lähtuma prügila töötajate korraldustest.

Vähekindlustatud ja eakatel elanikel, kellel on probleeme eterniidi transportimisega jäätmejaamadesse tuleb teha kirjalik avaldus Alutaguse Vallavalitsusele, milles on vabas vormis kirjeldatud, miks elanik ei saa eterniiti ise jäätmejaama viia ning kui suur on eterniidi eeldatav kodus kilogrammides. Vallavalitsus vaatab esitatud avaldused vaatab üle ja otsustab kas avaldus rahuldatakse.

Kogumisringi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.